Новости

Новости

18.11.2024
Охолоджувачі молока Frigomilk (Італія)

Охолоджувачі молока Frigomilk (Італія) 8.000 л, 2009-2012 рік, повний комплект з поставкою та монтажем по Україні. В…

26.07.2024
ПОМ - Механічний лічильник молока

ПОМ - високоточний лічильник молока з гарантією 12 місяців і необмеженою поставкою усіх запасних частин.

Корів годувати – рубець наситити: правила годівлі корів!

 Корів годувати – рубець наситити: правила годівлі корів!

При інвестуванні в механізацію процесів виробництва молока, найбільша увага приділяється максимальній ефективності при мінімальних витратах. При цьому важливий кінцевий результат! Довгострокове планування можливе тільки при застосуванні надійної і багатофункціональної техніки. Хіба в тваринництві може бути інакше? Змішувачі-кормороздавачі SILOKING є надійними і точними машинами, які безперебійно працюють 365 днів на рік. Завдяки цьому можливо більш точно запланувати кінцевий результат, а появу форсмажорних ситуацій звести до нуля.

Фірма MAYER Maschinenbau GmbH пропонує протягом усієї своєї історії лише першокласну техніку для тваринництва. Ми і надалі будемо йти по шляху розвитку і запрошуємо Вас приєднатися до нас.

Продуктивність великої рогатої худоби залежить від достатньої кількості білка і енергії в кормі. Вони переважають в комбікормах, однак при годуванні тварин великою кількістю комбікормів відбувається порушення нормальної кислотності в рубці, що погіршує здоров'я корів. Тому вимоги до годівлі і складу корму постійно зростають.

Виробники сільськогосподарської продукції приділяють велику увагу різноманітності і збалансованості раціону, так як дотримання умов годування тварин дозволяє поліпшити загальний стан здоров'я великої рогатої худоби та підвищити надої молока і приріст. У корів, що поїдають велику кількість корму, виготовленого за допомогою змішувачів-кормороздавачів, в рубці зберігається кислотність, відповідна фізіологічній нормі.

Корова, як жуйна тварина, отримує всі поживні речовини за допомогою мікрофлори рубця, де бактерії в процесі ферментації забезпечують її організм клітковиною, білком і енерго-компонентами. Корми, збалансовані за поживними речовинами, мікро- і макро-елементами, забезпечують нормальний перебіг процесу травлення, завдяки забезпеченню стабільних умов життєдіяльності мікрофлори рубця, яка формується протягом 3-6 тижнів для кожного компонента корму.

Отже, будь-яка зміна складу раціону порушує мікрофлору рубця і в результаті знижується засвоюваність корму організмом.

За допомогою вертикальних змішувачів-кормороздавачів SILOKING досягається висока механізація та оптимізація годівлі ВРХ.

Правило №1.

Основна ідея змішаного раціону полягає в тому, щоб корова з'їдала одночасно всі корми, для підвищення надоїв молока і маси. Головна перевага такого годування полягає в тому, що корова навіть при з'їданні великих порцій комбікорму, має оптимальну кислотність в рубці. При використанні змішаного раціону підвищуються надої молока, поліпшується здоров'я ВРХ, тварини на відгодівлі швидко набирають вагу. З вищесказаного випливає правило № 1: склад корму і щоденного раціону не повинні змінюватися. Засвоєння коровою всіх компонентів раціону може бути досягнуто шляхом годування оптимально змішаним кормом. Розроблена в США технологія успішно застосовується у всій Західній Європі і враховує особливості кожного регіону.

Правило №2.

Змішування корму відбувається в кормороздавачі, оснащеному пристроєм для зважування компонентів. Корови можуть бути розбірливими в їжі і в складі корму. Щоб уникнути цього необхідно використовувати досить вологі, але не дуже довговолокнисті компоненти раціону. Для цього окремі частини корму не повинні бути довше ширини морди корови. З цього слідує правило № 2: корм повинен відмінно перемішуватися, щоб у корови не було можливості вибирати окремі компоненти.

Правило №3.

У той же час, в кормі необхідна присутність грубих частинок, які можуть викликати роздратування стінок рубця. Це в свою чергу спонукає корову до пережовування з відповідним виділенням слини. Зазвичай корова пережовує корм 6-7 годин на добу і виділяє приблизно 250 літрів слини для збереження постійного рівня кислотності в рубці. Звідси правило № 3: процес змішування при оптимальній системі, не може тривати більш ніж 3-5 хвилин. Тривале змішування може відбитися на структурі корму. Крім того, швидке змішування економить пальне і знижує знос устаткування.

З вищесказаного можна зробити наступні висновки:

• Здорова тварина активно поїдає багато корму;

• Поїдання безлічі корму забезпечує високу продуктивність;

• При згодовуванні концентратів збільшується продуктивність;

• Корова жуйна тварина, тому їй необхідні грубі корми;

• При пережовуванні корму виділяється слина, яка регулює кислотність в рубці.

Порівняльні дослідження показують, що годування змішаним раціоном підвищує надій молока як мінімум на 15%, також значно збільшується приріст тварин на відгодівлі, при цьому відбувається економія робочої сили і часу, а витрати на покупку змішувача -кормороздавача окупаються дуже швидко. Все це формує вимоги, які висуваються до сучасних змішувачів-роздавачів корму:

• ретельне змішування для отримання однорідної суміші (стабільний раціон);

• дбайливе перемішування (кормороздавач повинен розрізати, а не розчавлювати корм);

• точне зважування і дозування корму (збереження постійного складу раціону);

• швидке перемішування - економне використання енергії при мінімальних витратах;

• простота обслуговування і експлуатації - нескладна в управлінні, стабільна і надійна техніка;

• відповідність габаритів - рівномірна подача корму при різних конструкціях корівників і годівниць;

• вільний проїзд крізь ферму (в тому числі через низькі і вузькі ворота).

Створення змішувачів-кормороздавачів велося в трьох напрямках:

в Ірландії розвивалися роздавальники лопатевого (для вологого корму), в Італії - горизонтального (для сухого корму) і в Центральній Європі - вертикальні (для будь-яких кормів) типів змішування. Лопатеві кормозмішувачі без ножів щадять структуру корму, проте мають ряд суттєвих недоліків:

• не виключена можливість забивання;

• зазвичай завантаження проводиться тільки з одного боку;

• не забезпечується рівномірний розподіл комбікормів і концентратів уздовж бункера;

• труднощі при подрібненні тюків і рулонів (необхідно використовувати додаткову дорогу машину);

Змішувачі-кормороздавачі горизонтального типу мають обмежений розвиток і застосування, тому що:

• часто руйнують і розчавлюють корм (перемішування з пресуванням);

• багато моделей мають високу енергоємність;

• погано перемішують вологий сінаж (виходить каша);

• погано подрібнюють (розрізають) корм, особливо тюки і рулони;

• швидко зношуються;

Самозавантажні причіпні горизонтальні кормороздавачі:

• швидко зношуються;

• мають високу енергоємність;

• складні в обслуговуванні і експлуатації (завантаження відбувається при русі заднім ходом).

Природно, кожен тип машин має свої переваги, проте змішування в вертикальних змішувачах-кормороздавачах є найдосконалішим, враховуючи всі висунуті вимоги. Вертикальні змішувачі-кормороздавачі дозволяють отримати більш однорідну кормову суміш. Вони схильні до мінімального зносу, а витрати на паливо незначні. Відбувається якісне одночасне змішування по всьому об'єму кузова. Агрегат простий в обслуговуванні і експлуатації, не забивається, його можна завантажувати з усіх боків, вимагає меншої потужності трактора. З урахуванням здатності розриву тюків і простоти в управлінні він має значні переваги перед горизонтальними та лопатевими змішувачами- кормороздавачами. Офіційна статистика продажів змішувачів-кормороздавачів в Європі підтверджує успіх вертикальної системи змішування корму. Лопатеві кормороздавачі продаються в незначній кількості, горизонтальні мали в 1998 р відносну частку на європейському ринку 55%, а в 2005 р - менше 8-ми %. Вертикальні змішувачі-кормороздавачі, в свою чергу, мали в 1998 р відносну частку на європейському ринку 38%, а в 2005 р - більше 80-ти %.

Характерним для машин SILOKING є простота і комфорт в обслуговуванні і висока продуктивність. Змонтовані на рамі сходи дозволяють незалежне використання електронних ваг, що гарантує точний результат зважування кормів навіть при завантаженні мінеральних добавок.

Карданний вал великого радіусу дії, як додаткове обладнання, забезпечує надійну роботу і тривалу працездатність. Заслінка для видачі корму, що встановлюється за бажанням клієнта і транспортерна стрічка роблять вертикальний змішувач-кормороздавач SILOKING універсальною по своєму застосуванню машиною.

Великогабаритний шнек і мінімальне число обертів дозволяють виробляти кормо-суміш щадним способом і економити пальне.

Подальші переваги кормо-роздавачів SILOKING:

• змішувачі-кормороздавачі SILOKING поставляються з бункером ємністю від 5 до 45 м3. При серійному виробництві заслінка для видачі корму розташовується спереду справа, а транспортер – спереду, але при індивідуальних замовленнях можлива зміна їх розташування з урахуванням вимог споживача;

• оребрений бункер з високоякісної тісенської сталі марки St 52 товщиною 8 мм. Ребра зупиняють корм, що дозволяє його краще розрізати і перемішувати. Це призводить до зниження витрат, підвищення продуктивності, зниження зносу і до економії палива до 20%. Дно товщиною 20 мм (а у деяких моделей-25 мм) і бункер зварені зсередини і зовні, верхня частина бункера укріплена додатковим кільцем і кільцем проти прокидання корму. Вивантажна заслінка додатково укріплена ребрами жорсткості товщиною 12 мм;

• оптимальне співвідношення форми бункера і форми шнека забезпечує оптимальний результат змішування;

• єдиний в своєму роді турбошнек в поєднанні з оребреним бункером уможливлюють швидке змішування, а найголовніше - рівномірну подачу кормо-суміші.

• завантаження комбікормів можливе на початку процесу змішування, так як скребок турбошнека гарантує введення в суміш всіх матеріалів, що знаходяться на дні бункера.

• опціональне використання програмованих ваг дозволяє зберігати до 99 раціонів кормо-суміші з 24 компонентами;

• турбошнек оснащений ножами, виготовленими з багатошарового металу, які постійно залишаються гострими і з легкістю розрізають кормові компоненти;

• широкі витки шнека сприяють однорідному змішуванню і рівномірній роздачі корму при малих обертах шнека;

• скребок з тісенської сталі марки St 70 гарантує повну очистку дна;

• повністю закритий конус шнека не дозволяє корму залишатися всередині бункера і запобігає загниванню залишків, збільшуючи санітарні умови утримання ВРХ;

• змішувачі-кормороздавачі оснащені високоякісним посиленим планетарним редуктором, виготовленим за спеціальним замовленням фірми MAYER і вимагає мінімального технічного обслуговування (1 раз в рік заміна масла).

Кормороздавачі SILOKING завоювали заслужену популярність і стали провідним товаром на найбільших європейських ринках кормороздавачів (Німеччини, Австрії, Великобританії та Польщі). Змішувачі- кормороздавачі SILOKING для годівлі великої рогатої худоби застосовуються в багатьох країнах світу.

Змішуюча система SILOKING:

Турбошнек + оребрений бункер + оптимальне співвідношення між бункером і шнеком = якісне змішування, короткий час змішування, мінімальний знос деталей, економія палива.

28.12.2020

Вернуться к списку новостей